Portret w Galerii MO – wystawa fotografii

Przez cały wrzesień w Galerii MO będziemy pokazywali portret. O fotografii portretowej można u nas porozmawiać, umówić się na sesję, zafundować sesję bliskim i przyjaciołom. Ten czas przełomu lata i jesieni istnieje u nas pod znakiem uwieczniania. Skorzystajcie. Warto.

Wstęp bezpłatny i bez jakichkolwiek zobowiązań. Można tylko obejrzeć i porozmawiać, zawsze znajdziemy dla Was czas.

Kolejna wystawa w Galerii MO otwarta

27 lipca 2019 w Galerii MO została otwarta wystawa fotografii Marcina Mutha. Wernisaż był pełny treści, wino i dobra atmosfera spotkania rozwiązywały języki i pozwalały przybyłym interpretować obrazy, które zobaczyli. Autor i zespół MO dziękują przybyłym.

Zdjęcia: Marcin Muth

Wernisaż wystawy fotografii Marcina Mutha

W sobotę 27 lipca 2019 w Galerii MO otwarcie wystawy fotografii Marcina Mutha z jego autorskiego cyklu Wyjęte z kontekstu. Będzie to druga odsłona kolekcji obrazów, pokazanej po raz pierwszy we wrześniu 2017. Na wernisaż zapraszamy od godziny 17.00. Wystawa będzie do oglądania przez kolejne tygodnie wakacyjne i będzie dynamiczna, bo w jej trakcie autor dokładać będzie kolejne prace, wymieniać je na trwającej ekspozycji. Wystawa potrwa do 30 sierpnia.

Dyskusja wokół (O)presji, krzywdzących wzorców kulturowych

6 czerwca 2019 w Galerii MO została otwarta wystawa fotografii Katarzyny Chlebowskiej. Jest to zapis pierwszych efektów realizacji autorskiego projektu społecznego zatytułowanego (O)presja. Sama autorka pisze o nim tak –

Projekt dotyczy mechanizmów dyscyplinowania płci. Presja społeczna narzuca nam wzorce i role kulturowe, przymus ten jest przejawem opresji. Przemoc symboliczna nie daje po sobie poznać, że jest przemocą – możemy stać się jej ofiarami już w domu rodzinnym, potem w związku, w pracy i we wszystkich innych sferach naszej działalności życiowej. Moja (O)presja to zbiór znaków ostrzegawczych. Punktem wyjścia są formy kół i trójkątów, jako piktogramy kobiecości i męskości, ponieważ opresja dotyka każdej płci.

22 czerwca 2019 Manufaktura Obrazów i Galeria MO zapraszają na dyskusję wokół tematu wystawy, o krzywdzących wzorcach kulturowych. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Wystawa “trzeba dotykać” Tomasza Warzyńskiego w Galerii MO

Wystawa “trzeba dotykać” jest częścią dyplomu magisterskiego Tomasza Warzyńskiego, realizowanego w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Ekspozycja jest propozycją miejsca skupienia uwagi na sytuacji człowieka
i świata w obecnej erze antropocenu. Nawiązuje do zjawiska alienacji,
które staje się powszechne. Autor zaprasza do bezpośredniego kontaktu
z obiektami. Instalacja oddziałuje multisensorycznie. Wystawa jest także osobistym spojrzeniem na fotografię – jej znaczenie w historii osobistej twórcy.

Publiczna obrona dyplomu: 13 czerwca 2019, g. 13.00.
Wernisaż i oprowadzenie autorskie: 13 czerwca 2019, g. 16.16 – 18.18.

Manufaktura Obrazów i Galeria MO otwarte

6 czerwca dokonaliśmy oficjalnego otwarcia Manufaktury Obrazów i Galerii MO pod poznańskim adresem Garbary 47. Otwarciu towarzyszył wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Chlebowskiej z jej autorskiego cyklu “(O)presja”. Spokojnym jazzem uraczył nas w ten gorący wieczór Patryk Przybylak. Goście, zarówno twórcy kultury, kuratorzy wystaw, kolekcjonerzy sztuki i odbiorcy artystycznych realizacji, dowiedzieli się od nas, jaka będzie idea funkcjonowania MO, jakich autorów i jaką fotografię będziemy pokazywali w galerii. Usłyszeli od nas nasze przemyślane a kategoryczne “fotografia to za mało”. To był bardzo ważny dzień, bo wiąże się z przełomem naszego postrzegania roli, jaką przeznaczyliśmy sobie do odegrania. A co będzie dalej? Czas pokaże.

Zdjęcia: Tomasz Warzyński i Marcin Muth

 

Manufaktura Obrazów w ramach programu miejskiego Zaułek Rzemiosła

Manufaktura Obrazów swoją nową siedzibę zawdzięcza programowi miejskiemu Zaułek Rzemiosła. To przestrzeń, w której władze Poznania postanowiły dać szansę kultywowania najlepszych tradycji rzemieślniczych. Znaleźć tu można i zakład introligatorski z tradycjami, i niezwykle stylowy zakład szycia ubrań, pracownię renowacji mebli i jeszcze kilka innych. Teraz do tego zacnego grona rzemieślników dołączamy i my z naszą pasją przygotowywania wydruków fotografii o jakości i trwałości muzealnej oraz tradycyjnym wywoływaniem zdjęć w ciemni fotograficznej. Naszych umiejętności nie będziemy skrywać. Już w czerwcu odbędą się u nas pierwsze dni otwarte, podczas których opowiemy o tej naszej pasji. Pokażemy technologie, w których pracujemy i których będziemy też uczyli.