Początek współpracy Manufaktury Obrazów z Księgarnią Klasyczna

Księgarnia Klasyczna i Manufaktura Obrazów rozpoczynają współpracę. Łączymy nasze potencjały, aby stworzyć zdolnym fotografom przestrzeń prezentowania swojej twórczości. 27 września otworzymy oficjalnie galerię fotografii, stałą ekspozycję prac z oferty GALERII MO. Na piętrze Księgarni Klasyczna, która mieści się w kamienicy przy ulicy Ratajczaka 39 w Poznaniu (wejście od ulicy 27 Grudnia), będziemy pokazywali fotografię, organizując czasowe wystawy. Będą wernisaże i spotkania autorskie, prezentowane prace będzie można zakupić z limitowanych edycji, sygnowanych przez autorów, przygotowywanych zgodnie z regułami sztuki kolekcjonerskiej przez Manufakturę Obrazów.

Księgarni Klasycznej nie trzeba przedstawiać poznańskim czytelnikom. To miejsce prowadzone od lat przez księgarzy z pasją. Przez lata na Starym Rynku pod szyldem Księgarni Powszechnej, potem przy ulicy Szkolnej jako Księgarnia Od Nowa, od lata tego roku w nowej i prestiżowej lokalizacji i pod wymowną nazwą, identyfikującą jednocześnie charakter oferowanego księgozbioru. W tej atmosferze, nasyconej literaturą, pięknem fraz, mądrością myśli, urodą ilustracji, GALERIA MO będzie wprowadzała do powszechnej świadomości twórczość fotograficzną godną zainteresowania.

Księgarnia Klasyczna i Manufaktura Obrazów stawiają sobie za cel promocję dobrej fotografii i fotografów wartych wsparcia.

ZAPRASZAMY w czwartek 27 września na godzinę 19:30. Poza fotografią i książką, będzie także dobre wino. Naprawdę warto, w każdym z opisanych wymiarów.